Koncert Muzyki Cerkiewnej w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej

Dzieła sakralne wybitnych kompozytorów zaprezentuje w sobotę 14 kwietnia o godz. 17.00  Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją Mariusza Mroza. Na koncert muzyki cerkiewnej do Centrum św. Jana w Gdańsku, ul. Świętojańska 50 zapraszają Rektor i Senat Politechniki Gdańskiej oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury.

Tego wieczoru zabrzmią kompozycje tak wybitnych twórców jak Siergiej Rachmaninow, Piotr Czajkowski, Arvo Part, Nikołaj Kiedrow, Michaił Ippolitow-Iwanow.

– Zaprezentujemy muzykę opartą na tekstach biblijnych, a związaną z okresami liturgicznymi, na przykład Wielkim Postem – mówi Mariusz Mróz. Muzyka cerkiewna ma przenosić myśli wiernych do Boga. Ma również wyrażać Stwórcę w melodii i słowie. Ma być podobna do ikony opisującej Najwyższego. Malowana czy komponowana ręką artysty, może ukazywać jedynie piękno i doskonałość.

Chór Politechniki Gdańskiej to zespół działający od 52 lat. Ma na swoim koncie setki koncertów, festiwali i laurów na krajowych oraz międzynarodowych konkursach. Trzon zespołu stanowią studenci i absolwenci Politechniki Gdańskiej.

Bilety w cenie:  15 zł – sektor A  / 10 zł – sektor B do nabycia od 27.03.2018 r. w Księgarni PWN w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35  od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 18:00, w sobotę w godz. 10:00 - 15:00  lub w Centrum św. Jana na godzinę przed koncertem.