VIII Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny

Chóry z Polski, Islandii, Finlandii, Estonii, Rosji, Litwy, Łotwy, Austrii, Czech i Niemiec wezmą udział w ósmym Gdańskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym, odbywającym się w dniach 8-10 marca. Miłośnicy muzyki będą mogli wysłuchać zmagań konkursowych i koncertów w różnych punktach miasta. Przesłuchania konkursowe oraz finałowy koncert galowy będą mieć miejsce w Auli w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w sobotę, 9 marca w godzinach 11:00–17:15 (przerwa w godz. 13:00–15:00). Chóry rywalizować będą w czterech kategoriach: chóry mieszane, chóry męskie i żeńskie, chóry młodzieżowe oraz chóry kameralne. W każdej z nich najlepsze zespoły mogą zdobyć Złoty Medal Gdańskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego. Oceny dokona międzynarodowe jury, któremu przewodniczyć będzie światowej sławy kompozytor muzyki chóralnej Rihards Dubra z Łotwy. 

Koncertów towarzyszących festiwalowi można będzie wysłuchać w Ratuszu Starego Miasta, Domu Zarazy, Kościele św. Katarzyny i Kościele pw. bł. Urszuli Ledóchowskiej.

Koncert galowy połączony z wręczeniem nagród odbędzie się 10 marca o godz. 16:00 w Auli w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Rozpocznie się on występem Akademickiego Chóru PG jako gospodarza.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Program można znaleźć tutaj.Brak komentarzy. Bądź pierwszy.