VIII Gdański Międzynarodowy Festiwal Chóralny

Chóry z Polski, Islandii, Finlandii, Estonii, Rosji, Litwy, Łotwy, Austrii, Czech i Niemiec wezmą udział w ósmym Gdańskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym, odbywającym się w dniach 8-10 marca. Miłośnicy muzyki będą mogli wysłuchać zmagań konkursowych i koncertów w różnych punktach miasta. Przesłuchania konkursowe oraz finałowy koncert galowy będą mieć miejsce w Auli w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w sobotę, 9 marca w godzinach 11:00–17:15 (przerwa w godz. 13:00–15:00). Chóry rywalizować będą w czterech kategoriach: chóry mieszane, chóry męskie i żeńskie, chóry młodzieżowe oraz chóry kameralne. W każdej z nich najlepsze zespoły mogą zdobyć Złoty Medal Gdańskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego. Oceny dokona międzynarodowe jury, któremu przewodniczyć będzie światowej sławy kompozytor muzyki chóralnej Rihards Dubra z Łotwy. 

Koncertów towarzyszących festiwalowi można będzie wysłuchać w Ratuszu Starego Miasta, Domu Zarazy, Kościele św. Katarzyny i Kościele pw. bł. Urszuli Ledóchowskiej.

Koncert galowy połączony z wręczeniem nagród odbędzie się 10 marca o godz. 16:00 w Auli w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Rozpocznie się on występem Akademickiego Chóru PG jako gospodarza.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Program można znaleźć tutaj.


Średnia (1 Głos)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy.