Zdalne nagranie AChPG w czasie kwarantanny - You Raise Me Up

Nasi drodzy słuchacze!
Zapraszamy do odsłuchania pierwszego zdalnego nagrania, które stworzyliśmy. Już dzisiaj o 17:00 premiera wirtualnego Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej!

Gdy jest mi źle, gdy życie mnie przytłacza - pierwsze słowa utworu oddają zapewne obecną sytuację wielu osób. Dla nas czas ten również jest bardzo nietypowy — świat kultury na chwilę się zatrzymał, ale szybko zaczął budzić się w wirtualnej rzeczywistości. Tak samo radzimy sobie i my! Spotkania chóru online w godzinach prób, rozmowy, a dzisiaj robimy kolejny krok; każdy oddzielnie, a jednak wszyscy razem. 

 

   

     

Już dzisiaj (19 kwietnia 2020) o godzinie 17:00 zapraszamy na premierę naszego wykonania "You Raise Me Up". Stworzyliśmy wirtualny chór i mamy nadzieję, że będziecie wtedy razem z nami:

 

Homo doctus in se semper divitias habet - człowiek wykształcony zawsze ma w sobie bogactwo; a wykształcony artysta chce, aby człowiekowi jego twórczość służyła.

Artysta, który przestaje tworzyć, przestaje być artystą. Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, najstarsza artystyczna organizacja studencka na Politechnice Gdańskiej, pomimo obecnej sytuacji nie zaprzestał swojej działalności. Zbieramy się, pracujemy i tworzymy. Oto pierwszy "produkt" naszej wirtualnej pracy.

Zrobiliśmy to dla Państwa aby dać Wam odrobinę wytchnienia, radości, uśmiechu, nadziei i wiary w lepszą przyszłość. Dzięki temu, że mamy udział w kulturze - jako twórcy i odbiorcy - łatwiej żyć, łatwiej stawiać czoła codziennym wyzwaniom.

Muzyka ma wielką moc. Muzyka dociera do naszych zmysłów. Dzięki muzyce stajemy się lepszymi ludźmi.

 — Dyrygent Akademickiego Chóru PG, Mariusz Mróz

 

Zapraszamy także do odwiedzenia poniższej galerii zdjęć z kulisów powstania niniejszego nagrania. Koszowało to nas mnóstwo pracy, zwłaszcza wielu etapów obróbki i wyrównania przesłanych nagrań audiowizualnych w postprodukcji. Za wszystkie te etapy odpowiedzialny był nasz inżynier dźwięku, Bartłomiej Mróz. Co do samego wykonania, to przynajmniej w jednej kwestii było choć trochę prościej - mogliśmy mieć na sobie tylko 50% chóralnego stroju 😉

Akompaniament do utworu zagrała na pianinie cyfrowym Ewa Mróz, natomiast partię oboju wykonała Karolina Kacprzycka.

Polecamy też śledzić nasz fanpage oraz subskrybować kanał YouTube - więcej naszych nagrań wkrótce!

Galeria zdjęć