AChPG AChPG na Musica Sacromontana 2011

AChPG na Musica Sacromontana 2011
Zanim na dobre rozpoczął się nowy rok akademicki 2011/2012, gdy większość studentów PG szykowała się dopiero do powrotu na Alma Mater, członkowie Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej już uwijali się w pocie czoła, by jak najlepiej przygotować repertuar na festiwal 'Musica Sacromontana' odbywający się co roku w Gostyniu.

Chór Chór świętował jubileusz

Chór świętował jubileusz
Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej obchodzi właśnie 45 lat działalności.

Missa Missa Pro Pace - Grudzień '70 / Grudzień '81

Missa Pro Pace - Grudzień '70 / Grudzień '81
12 grudnia 2010 roku w kościele św. Trójcy Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej razem z Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, ponownie wykona utwór skomponowany przez Wojciecha Kilara - "Missa pro pace" pod dyrekcją Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego.

Missa Missa Pro Pace na Politechnice i w Dreźnie

Missa Pro Pace na Politechnice i w Dreźnie
14 listopada 2010 o godzinie 19:00 na Politechnice Gdańskiej odbędzie się koncert "Missa pro pace" Wojciecha Kilara. Koncert ten jest efektem wieloletniej współpracy Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej oraz Akademickiego Chóru Politechniki Drezdeńskiej.

Tradycyjny Tradycyjny Koncert Majowy

Tradycyjny Koncert Majowy
„Victoria”, która powstała w 1983 roku specjalnie z okazji wizyty w Polsce Jana Pawła II oraz najnowszy utwór „Magnificat” – obie mistrza Wojciecha Kilara, zabrzmią 23 maja w kościele Bożego Ciała na gdańskiej Morenie. Politechnika Gdańska zaprasza na Tradycyjny Koncert Majowy.

Koncert Koncert kolęd w wykonaniu młodych muzyków

Koncert kolęd w wykonaniu młodych muzyków
To będzie pierwszy koncert zorganizowany wspólnie przez Politechnikę Gdańską i Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu, rozpoczynając tym samym muzyczną współpracę obu placówek. Chór przygotuje Jerzy Szarafiński, zaś za pulpitem dyrygenta stanie Mariusz Mróz, dyrygent politechnicznego chóru.

Brawa! Brawa! Brawa dla politechnicznego chóru!

Brawa! Brawa dla politechnicznego chóru!
Chór Politechniki Gdańskiej zdobył najwyższe laury podczas XI Łódzkiego Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis. W konkursie uczestniczyło 28 zespołów. Festiwal odbywał się w dniach 15–16 listopada 2008 w Łódzkim Domu Kultury.

Wyświetlanie 91 - 97 z 97 rezultatów.
z 10