Co Cię czeka w naszym Chórze?

czadowe wyjazdy na zagraniczne festiwale
konkursy i koncerty w całej Polsce
repertuar kompozytorów światowej klasy
przyjazna, studencka atmosfera
możliwość nauki czytania nut
indywidualne zajęcia z emisji głosu
miłości i przyjaźnie na całe życie
... to wszystko i wiele, wiele więcej!

To co mam zrobić, aby dołączyć?

Przyjdź na próbę rekrutacyjną!

Próba rekrutacyjna odbędzie się w wtorek 11 X 2022 o godzinie 19:00 w sali 213 w Gmachu Głównym PG!

 

Dołącz do wydarzenia na naszym fanapge'u, aby być na bieżąco z rekrutacją! laugh

 

Jeśli nie możesz być na tej próbie, nie przejmuj się. Przyjdź na którąś ze zwykłych prób lub napisz do nas, a umówimy się indywidualnie wink

 

Czas i miejsce prób

  • Kiedy: poniedziałki i czwartki, godz. 19:00-21:00

kandydaci we wtorki – 18.10, 25.10, 8.11, 15.11  godz. 19:00-21:00
Drugie przesłuchanie – w kwartetach, z repertuaru ćwiczonego w czasie wtorkowych prób dla kandydatów – 22.11 godz. 19:00!

  • Gdzie: sala 213 w Gmachu Głównym PG lub sala 264 (damy znać)

 

WAŻNE! Nie trzeba mieć doświadczenia w śpiewaniu, a szczególnie śpiewaniu w chórze. Nie jest też konieczne czytanie nut. Wszystkich tych rzeczy Cię nauczymy.

 

TEŻ WAŻNE! Nie trzeba być studentem Politechniki Gdańskiej, aby dołączyć do naszego chóru. Mamy parę osób z UG, a nawet z GUMedu i AMuz, oraz osoby które dawno już skończyły studia :)

Jak wygląda rekrutacja?

Na początku roku akademickiego, na próbie rekrutacyjnej odbędzie się przesłuchanie wstępne. Pan Dyrygent będzie indywidualnie przesłuchiwał każdą osobę, ale nie ma się czego bać :) Do zaśpiewania będzie kilka dźwięków zagranych na pianinie (jak na rozśpiewaniu) oraz powtórzenie np. 3 przypadkowych dźwięków. Te dwa krótkie sposoby pozwolą ocenić, czy masz podstawowy słuch, ocenić wysokość, na której brzmisz najlepiej i przydzielić Cię do konkretnego głosu. Jeśli słoń nie nadepnął Ci na ucho, to nie ma czym się stresować ;)

Po przejściu przesłuchania zaczynają się próby zorganizowane specjalnie dla kandydatów. Tradycyjnie będą one we wtorki o 19:00 w GG213. Podczas nich będziesz uczył się z kolegami i koleżankami 4 podstawowych pieśni - Hymnu Polski, Gaude Mater, Gaudeamus Igitur oraz Hymnu PG. Wszystko oczywiście w swoim głosie. Po kilku próbach (po około miesiącu) będzie drugie przesłuchanie. Wtedy razem z 3 innymi osobami (w kwartecie) będziesz śpiewać wyznaczony utwór w swoim głosie. Każdy kwartet będzie się składał z dwóch kandydatów oraz dwóch chórzystów.

Po przejściu tego etapu dołączacie do naszego składu i będziecie mogli brać razem z nami udział w regularnych próbach.

 

Już nie możemy się Was doczekać!

 

Chór stanowi jedną wielką rodzinę – mówi chórzystka. – Im dłużej jesteś w chórze, tym bardziej się uzależniasz od muzyki, od prób, od ludzi tworzących zespół. Każdy wyjazd to okazja nie tylko do szlifowania umiejętności muzycznych, ale także do zacieśniania relacji - przyjaźnie często zostają na całe życie. Przy okazji, jest to świetna odskocznia od wykładów, całek i pochodnych, żeby się zrelaksować i po całym dniu zapomnieć o wszystkim w niesamowitej harmonii głosów.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z Opiekunem Kandydatów.  Nie wahaj się! Pytaj naprawdę o cokolwiek 😉

Kornelia Waśniewska

Kornelia Waśniewska

Facebook
wasniewska.k2001@gmail.com
Maria Witka-Jeżewska

Maria Witka-Jeżewska

Facebook
marysia.wj@gmail.com

Chcesz lepiej poznać nasz Chór?

Koniecznie sprawdź nasz kanał YouTube!


Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.